Menu

Jak si poradit s nástupem EET pro kadeřnictví a jiné zkrášlovací služby

Jak si poradit s nástupem EET pro kadeřnictví a jiné zkrášlovací služby Jak si poradit s nástupem EET pro kadeřnictví a jiné zkrášlovací služby

AKTUALIZOVÁNO 16.10.2020 

"Novela zákona o evidenci tržeb byla dne 13. 9. 2019 podepsána prezidentem republiky, což znamená, že EET pro služby je definitivně SCHVÁLENO. Kdy přesně vejde v platnost ještě není přesně známo. Očekává se náběh od 1. května 2020.

Těmito slovy začínal článek v polovině září roku 2019, kdy se strhla lavina paniky, chaosu i nejasných informací ze strany vlády. Než by se ovšem stihl někdo věnovat jasnějším instrukcím pro podnikatele a specifikaci "zvláštního režimu evidence tržeb", přišla i k nám do České republiky v březnu 2020 pandemie koronaviru, která vše zásadně změnila.

Zavedení 3. a 4. vlny evidence tržeb, která se týká mimo jiné i všech provozovatelů beauty služeb (kadeřníků, kosmetiček, mani/pedi, masérů, wellness apod.), nyní není na pořádku dne. S vývojem pandemie se vyvíjí i názory vlády. Ještě nedávno jsme mohli slyšet od ministryně financí Aleny Schillerové rozhodnutí o odložení EET o 3 měsíce, poté na leden roku 2021, nyní už jsou poslední 2 vlny oficiálně odloženy na 1. 1. 2023.

Navíc bylo schváleno pro všechny podnikatele, kteří již své tržby evidovali, přerušení povinnosti evidence. Vláda chce tímto krokem podpořit ekonomiku, která byla z důvodu vyhlášení krizového stavu značně utlumená v některých oborech dokonce zastavená.


Jak mělo EET v budoucnu vypadat?

Všichni podnikatelé spadající do 3. a 4. vlny EET si na Finanční správě zažádají o vystavení EET certifikátu a začnou své hotovostní platby evidovat. Nebo využijí možnost takzvaného „zvláštního režimu evidence tržeb". Budou tedy vystavovat své účtenky pomocí speciálního bloku, který bude k dostání na finančním úřadě. 

Tohoto řešení můžete ale využít pouze v případě že:

• váš hrubý příjem není vyšší než 600 000/rok
• máte maximálně 2 zaměstnance
• nejste plátci DPH

Co bude následovat?
Velké či malé papírování? Kdo ví a těžko říct. Jednou za 3 měsíce budete mít povinnost vyplnit speciální formulář týkající se výše vašich tržeb + doložit účtenky z předtištěných bloků. A vzhůru na úřad! Jak bude do detailu probíhat zvláštní režim evidence tržeb, to se musíme nechat překvapit.

Po zavedení EET chtě nechtě bude třeba vykazovat příjmy. Zda si vyberete tisk účtenky za pár sekund nebo papírování a úřady, už je na vás.

Kolik vás bude zavedení EET stát? 

To záleží samozřejmě na tom, jaké řešení EET si vyberete. Pokud bločky z finančního úřadu, bude vás to stát pravděpodobně pouze váš čas a nervy. Další možností je pořídit si jednoúčelovou EET pokladnu, která pro vás nemá žádný větší přínos. Nebo se můžete zamyslet a vzít příchod EET jako impulz k tomu, posunout se na nový level. Na trhu najdete aplikace a programy, které nabízí mnoho funkcí a mimo to i evidenci tržeb. Například program HairSoft, který vám ušetří spoustu drahocenného času a usnadní chod celého vašeho salonu. Poskytne vám například přehledný objednávkový systém, karty zákazníka, kompletní statistiky, skladové hospodářství, informační SMS pro zákazníka, rezervační systém, evidenci docházky, ekonomický přehled, podklady pro účetní, EET a mnoho dalšího. HairSoft navíc odesílá účtenky i na email, proto si nemusíte pořizovat dokonce ani tiskárnu účtenek.

O možnostech evidence tržeb a průzkumu trhu si můžete přečíst článek Chtějte za své peníze víc.

Máte velký salon, kde pracuje několik „IČařů"? 

Není nutné řešit sólo účtování pro každého z vás. Program HairSoft se o všechno postará. Ať už jste v salonu 3 nebo vás je 10, HairSoft nabízí snadné přepínání obsluh. Každý si tak může tisknout účet sám za sebe a na svoji firmu. Společně vám tedy postačí 1 počítač s programem.

Vezměte v potaz internet! Ten se zdá být v dnešní době samozřejmostí, pokud ho ale nemáte, je třeba to změnit. K funkci EET a odesílání účtenek do EET je internet nutností, ať už sáhnete po jakémkoli řešení.

Pokud budete mít jakékoli dotazy, nebo si nebudete vědět rady s výběrem verze programu, neváhejte nás kontaktovat, rádi vám pomůžeme.

telefon: +420 608 936 960 | email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Co všechno si musím pořídit, když přijde EET pro k...