Menu
Elektronická evidence tržeb

EET aneb S HairSoftem se není čeho bát

Novela zákona o evidenci tržeb byla dne 13.9. 2019 podepsána prezidentem republiky, což znamená, že EET pro služby je definitivně SCHVÁLENO. Kdy přesně vejde v platnost ještě není přesně známo. Očekává se náběh od 1. května 2020.

V tuto chvíli se začne EET týkat všech provozovatelů beauty služeb (kadeřníků, kosmetiček, mani/pedi, masérů, wellness apod.)

Pokud přemýšlíte, jak se EET vyhnout, mohl by vás zajímat „zvláštní režim evidence tržeb“. Ten umožňuje vydávat účtenky z předtištěného bloku, který bude údajně vydávat finanční úřad.

Tohoto řešení můžete ale využít pouze v případě že:

• váš hrubý příjem není vyšší než 600 000/rok
• máte maximálně 2 zaměstnance
• nejste plátci DPH

Co bude následovat?

Velké papírování – jednou za 3 měsíce budete mít povinnost vyplnit speciální formulář týkající se výše vašich tržeb + doložit účtenky z předtištěných bloků a možná na úřadě „strávíte mládí“. Jak do detailu bude zvláštní režim evidence tržeb probíhat zatím nikdo neví.

Po zavedení EET chtě nechtě bude třeba vykazovat příjmy. Zda si vyberete tisk účtenky za pár sekund nebo papírování a úřady… to už je na vás.

Kolik vás bude zavedení EET stát?

Záleží, jaké řešení EET si vyberete. Pokud bločky z finančního úřadu, bude vás to stát pravděpodobně pouze váš čas a nervy. Další možností je pořídit si jednoúčelovou EET pokladnu, která pro vás nemá žádný větší přínos. Nebo se můžete zamyslet a vzít příchod EET jako impulz k tomu, posunout se na nový level. S HairSoft budete mít EET pod kontrolou! A nejenom EET. Program vám ušetří spoustu času, nabídne vám přehledný objednávkový systém, karty zákazníka, kompletní statistiky, skladové zásoby, informační SMS pro zákazníka, rezervační systém a mnoho dalšího.

Máte velký salon, kde pracuje několik „IČařů“?

Program HairSoft se o všechno postará. Ať už jste v salonu 3 nebo vás je 10, HairSoft nabízí snadné přepínání obsluhy. Každý si tak může tisknout účet sám za sebe. Společně vám tedy postačí 1 počítač a jedna tiskárna účtenek. Není tedy třeba plašit a pořizovat každému sólo zařízení. Internet se zdá být samozřejmostí, pokud ho ale nemáte, je třeba to změnit. K funkci EET a odesílání účtenek do EET je internet nutností.

Pravdou je, že EET se v různých podobách zavádí nebo už běží i v jiných státech, proto si není třeba lámat hlavu, tyto podmínky nejsou „boudou na živnostníky“ pouze u nás.

Pokud budete mít jakékoli dotazy, nebo si nebudete vědět rady s výběrem verze programu, neváhejte nás kontaktovat, rádi vám pomůžeme.
telefon: +420 608 936 960   |   email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  

 
Ohodnotit tuto položku
(14 hlasů)
zpátky nahoru